خرید بک لینک مضرات و مزایای آن

استاندارد

در این مقاله فقط قصد داریم از مزایا و معایب خرید بک لینک صحبت کنیم و در مقالات قبلی راجع به خود بک لینک صحبت کردیم.

بک لینک همانطور که گفتیم باعث افزایش اتوریتی سایت و صفحات یک وب سایت می گردد که علامت اختصاری آن PA و DA بوده و افزایش آن هیچ ضرری برای سایت نداشته بلکه یک حسن نیز به حساب می آید. البته اینکه اتوریتی یک سایت بالا باشد دلیلی بر رتبه آن سایت نیست و بعضاً بسیار دیده شده که سایت های با اتوریتی کمتر در رتبه های بالاتری قرار دارند. و از نظر سئو یک وب سایت، امتیازی از نظر بالا بودن اتوریتی به حساب نمی آید.

ولی از جهت اینکه بک لینک باعث افزایش رتبه سایت می گردد باید گفت که نوع لینک گذاری و زمان آن بسیار مهم بوده و توجه نکردن به آن باعث ضرر رساندن به رتبه سایت نیز می گردد.

بنابر این باید گفت که خرید بک لینک در صورتی که به صورت طبیعی و تخصصی باشد یعنی چگالی مناسبی از نظر تعداد، نوع کلمات، مشخصات سایت های لینک دهنده و …. در نظر گرفته شود بسیار مفید بوده و باعث افزایش قطعی رتبه سایت می گردد و بر عکس آن یعنی خرید بک لینک بدون در نظر گرفتن چگالی کلمات کلیدی، تعداد و نوع آن و …. ممکن است باعث جریمه شدن سایت شما گشته و مجبور به ایجاد یک وب سایت جدید گردید.

موارد زیر را در خرید بک لینک در نظر داشته باشید:

  1. سعی کنید متن لینک حداقل 10 عبارت مختلف باشد.
  2. از درج لینک به تعداد زیاد و در مدت زمان کم خودداری کنید. (در برخی مواقع با توجه به شرایط سایت اشکالی نخواهد داشت)
  3. سعی کنید لینک های خریداری شده به صفحات داخلی نیز ارجاع داده شود.
  4. انتخاب سایت مشابه با موضوع سایت شما برای خرید بک لینک در بهبود رتبه سایت شما موثر خواهد بود.

لذا خرید بک لینک همانند یک اسلحه می ماند که چنانچه بدست اهلش باشد باعث ایجاد امنیت و در دست نااهل باعث از بین رفتن امنیت خواهد گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *