سئو یا اس ای او چیست؟

استاندارد

سئو یا اس ای او یا بهینه سازی سایت Search Engine Optimizing که آن را به اختصار SEO می گویند، شامل کلیه تکنیک ها و اصلاحات داخل سایت و عملیات خارج آن بوده که بواسطه این تکنیک های تخصصی رتبه یک سایت در موتورهای جستجوگر مانند گوگل ارتقاء یافته و باعث افزایش بازدید طبیعی با جستجوی کلمات مرتبط با موضوع سایت شده و در نهایت منجر به فروش بیشتر خدمات و کالای شما خواهد شد.

تفاوت سئو با تبلیغات گوگلی یا گوگل ادوردز google adwords چیست؟

در تبلیغات گوگلی کاربر براساس بودجه دلاری و اینکه هر کلمه کلیدی چه قیمتی داشته و برای هر کلیک بر روی سایت چه میزان از بودجه شما کم شود نوع و تعداد کلمات کلیدی و استراتژی تبلیغات خود را مشخص کرده و در همان لحظه در نتایج اول موتور جستجوگر گوگل ظاهر می شود.

در تبلیغات گوگلی به ازای هر کلیک از پول شما کم شده و پس از اتمام بودجه تبلیغات شما از گوگل حذف خواهد شد. یعنی هر چقدر کلیک روی سایت شما بیشتر باشد هزینه بیشتری باید بپردازید. در صورتی که در سئو ارزان شما هیچ هزینه ای از این بابت پرداخت نکرده و تنها هزینه پشتیبانی سایت از نظر افت نکردن رتبه و دانگرید نشدن به متخصص و یا شرکت سئو می پردازید که این هم بستگی به توافق فیمابین دارد.

در تبلیغات گوگلی ممکن است در رتبه اول دیده نشوید و رتبه اول را رقباء شما با بودجه بیشتری اشغال کرده باشند و همچنین نمایش سایت در تبلیغات گوگلی 100 درصد نیست و ممکن است در بعضی مواقع تبلیغ شما اصلاً دیده نشود.

در سئو سایت وردپرس شما در رتبه 1 تا 10 حتماً خواهد بود در صورتی که در تبلیغات گوگلی ممکن است سایت شما در پایین صفحه اول به نمایش درآید.

کلیک های ورودی در تبلیغات گوگلی همانطور که گفته شد هزینه بر بوده و بعضاً رقبا ممکن است اقدام به کلیک روی تبلیغ شما کنند در صورتی که در سئو هر کلیک به نفع شما بوده و رتبه سایت شما را افزاش خواهد داد بدون اینکه هزینه ای کرده باشید.

در نهایت باید گفت که تبلیغات گوگلی سئو نیست و کاملاً تفاوت داشته و از نظر هزینه ای چندین برابر سئو سایت هزینه بر خواهد بود و موقتی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *